Jak wymienić wkładkę w drzwiach antywłamaniowych?

Jak wymienić wkładkę w drzwiach antywłamaniowych?

Czy można szybko wymienić wkładkę w drzwiach?

Wymiana zamka w drzwiach wejściowych to częste zadanie, jakie jest powierzane naszym fachowcom reprezentującym Pogotowie zamkowe z Gdyni. W części przypadków właściciele mieszkań zabierają się samodzielnie za tę realizację, choć trzeba przyznać, że wymaga ona posiadania odpowiednich narzędzi oraz określonych umiejętności technicznych, a ponadto wiedzy o działaniu zamków do drzwi. Jeśli chodzi o wymianę wkładki, to sprawa jest łatwiejsza. To działanie wymaga mniejszej liczby kroków i polega tylko na demontażu i montażu wkładki, czyli cały zamek pozostaje w tym czasie osadzony w drzwiach i nie ma potrzeby, by go ruszać. Mniej działań i szybsza praca sprawiają, że można samodzielnie spróbować swoich sił w wymianie wkładki w drzwiach wejściowych, ale trzeba przygotować przed tym kilka narzędzi i poznać schemat pracy, by sprawnie przejść od jednego etapu do drugiego.

Jak wymienić wkładkę w drzwiach w kilku krokach

Oczywiście, aby zamontować nową wkładkę w drzwiach wejściowych, trzeba najpierw zdemontować poprzednią. Jak to zrobić? Należy użyć śrubokręta krzyżakowego, który będzie dopasowany do śruby umiejscowionej na wysokości wkładki (spójrz na wewnętrzną część drzwi). Śrubę trzeba wykręcić i wypchnąć, a co ważne w trakcie tej pracy najlepiej kręcić kluczem w obie strony w mechanizmie, po to, by jego wewnętrzne części przypadkiem nie zawadzały. Po wyjęciu starszej wkładki z zamka przychodzi czas na odmierzenie jej wielkości, aby idealnie dobrać i kupić nową. W tym celu wystarczy położyć wkładkę i użyć linijki do wymierzenia odcinka – od jej środka do obu zewnętrznych stron. Uzyskane wymiary – na przykład 35 milimetrów i 45 milimetrów – pozwolą wybrać nową idealnie pasującą wkładkę do zamka. W sklepie wystarczy kierować się pozyskanymi danymi i zestawić je z oznaczeniami na opakowaniach – często widać na nich 35/45 lub 30/30 itd. To właśnie zapis odległości od środka wkładki do jej boków. Mogą być one równe lub różnić się, jak w podanym przykładzie. Po wyborze i zakupie produktu pozostaje montaż wkładki w drzwiach – w tym celu trzeba wykonać czynności w kolejności odwrotnej do przedstawionej powyżej i praca będzie skończona. Warto w tym miejscu nadmienić, że większość osób poradzi sobie z wymianą wkładki o podstawowej i prostej budowie, natomiast większych problemów może nastręczyć wymiana wkładki w drzwiach antywłamaniowych. To zadanie zdecydowanie lepiej powierzyć odpowiedzialnym ślusarzom z placówki Pogotowia zamkowego, którzy świadczą usługi ślusarskie w Gdyni 7 dni w tygodniu.

Profesjonalna wymiana wkładki w drzwiach antywłamaniowych w Gdyni

Zważywszy na dość skomplikowaną budowę drzwi antywłamaniowych oraz nowoczesne technologie, które się w nich stosuje, wymiana zamków i wkładek stanowi w nich większe wyzwanie niż w przypadku najprostszych modeli. Tym samym, aby mieć pewność, że całe zadanie zostanie zrealizowane w precyzyjny i poprawny sposób, najlepiej zlecić je technikom z renomowanego Pogotowia ślusarskiego w Gdyni. Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu – zamów fachową wymianę wkładki w drzwiach antywłamaniowych, dzwoniąc pod nr: 600-277-499